Tanulmányi kirándulás Szombathelyen

Június 9-én iskolánk 5. a osztálya Szombathelyre utazott. Szinte mindenki járt már közülünk a megyeszékhelyen, de most teljesen más szemszögből néztük meg a várost.

Kellemes időben érkeztünk az Ady térre, onnan útunk Weöres Sándor szobrához vezetett. Letelepedtünk mellé a padra, megsimogattuk a cicáját, felidéztük legismertebb gyerekverseit.

Aztán a Savaria Múzeum következett. Megcsodáltuk a „Vadászat – közel a természethez” című kiállítás állatait, majd képzeletbeli sétát tettünk az ókori Borostyánkő úton. Ez a kiállítás Savaria egy régészetileg ismert útkereszteződését mutatja be. A körpanoráma azt az érzést keltette bennünk, mintha az ókori városban állnánk, körbevettek bennünket az egykori lakók, a házak és üzlethelyiségek.

Természetesen sétáltunk a Főtéren, megnéztük a Városháza, a Képtár, az Iseum és a Zsinagóga épületét is.

Végül a Cinema Cityben egy izgalmas 3D-s filmre ültünk be.

Mindenki jól érezte magát, bebizonyosodott, hogy akkor is lehet jó egy kirándulás, ha közeli úticélt választunk.