MAGYAR SPORT NAPJA

Minden évben május 6-án ünnepeljük a MAGYAR SPORT NAPJÁT.

1875-ben ezen a napon rendezett a Magyar Atlétikai Club  ( MAC ) Európában először szabadtéri sportversenyt.

Iskolánk testnevelési órákon programokkal emlékezett meg e jeles napról. Az iskolában tartózkodó alsó tagozatosok számára – testnevelési óra keretében és az egészségügyi rendszabályok figyelembevételével – vetélkedőket tartottak, illetve az órák előkészítő részében beszéltek a Magyar Sport kiemelkedő eredményeiről. Az otthonról tanuló felső tagozatos tanulók a tanulási felületen SPORT TOTÓT kaptak, aminek kérdései a Magyar Sport , azon belül is legfőképpen Körmend – és  iskolánk – sportjának múltjáról és jelenéről szóltak. E jeles nap jó ráhangolást jelentett két közelgő magyar vonatkozású sporteseményre, a labdarúgó Európabajnokságra és az Olimpiára.